معرفی کتاب سمت مشتری – ماهنامه شماره ۱۵

معرفی کتاب سمت مشتری – ماهنامه شماره 15

 

کتاب آن اصلِ‌کاری

نویسندگان: گری کلر و جی پاپاسان

مترجم: علی قاسمی

ناشر: میلکان

کتاب «آن اصل‌ِکاری» نوشته‌ گَری کِلِر و جِی پاپاسان در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. گَری کِلِر هم‌بنیان‌گذار و رئیس هیئت‌ مدیره‌ بزرگ‌ترین شرکت معاملات املاک در ایالات متحده و جِی پاپاسان سردبیر ارشد و معاون نشر شرکت املاک کِلِر ویلیامز است. عنوان کتاب به این موضوع اشاره می‌کند که هر فرد تشخیص می‌دهد مهم‌ترین کار زندگی‌اش در هر لحظه چیست، انجامش می‌دهد و سپس به سراغ «اصلِ‌کاری» بعدی می‌رود. همه‌ افراد زمان و انرژی محدودی دارند، بنابراین با تمرکز بر مهم‌ترین کار در هر لحظه، هر فرد می‌تواند به نتایجی فوق‌العاده دست یابد. «آن اصل‌کاری» به خواننده کمک می‌کند مهم‌ترین هدف خود را کشف کند و نیز ابزارهایی برای مدیریت زمان در اختیار وی قرار می‌دهد تا بتواند تا جای ممکن کارآمد و موثر باشد. هم‌چنین، این کتاب تصورات غلط و رایج مربوط به کار، مثل انجام هم‌زمان چند کار با هم را رد می‌کند و دستور‌العمل‌های جدیدی در اختیار خواننده قرار می‌دهد تا آن‌ها را دنبال کند. نویسندگان در انتهای هر فصل اطلاعات کلیدی را مرور می‌کنند و بینشی کاربردی به خواننده می‌بخشند. وقتی به پایان کتاب نزدیک می‌شویم، گَری و جِی خواننده را پند می‌دهند تا بدون این‌که سایر بخش‌های زندگی خود را نامتعادل کند، با اولویت، هدف و بهره‌وری زندگی کند.

 

 

 

کتاب  بازی بلندمدت

تفکر بلندمدت در دنیایی کوتاه‌مدت

نویسنده: دانشگاه دوک

مترجم: اکبر درویشی

ناشر: میلکان

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که همه‌ ما بیش‌ازحد در حال تقلاکردنیم. امروزه، بیشتر حرفه‌ای‌ها احساس شتاب‌زدگی، سردرگمی و عقب‌ماندگی می‌کنند. سرگرم فعالیت هستیم و همیشه تمرکزمان متوجه کار بعدی است و لحظه‌ای مجال نفس‌کشیدن به خود نمی‌دهیم. چطور می‌توانیم از این چرخه‌ بی‌پایان رهایی یابیم و زندگی جذاب و هدفمندی را که همه خواهانش هستیم، خلق کنیم.
درست مثل مدیرانی که به دلیل چشم ‌داشتن به منافع موقت از سرمایه‌گذاری راهبردی برای رشد بلندمدت غافل می‌مانند، ما نیز در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود مرتکب چنین خطایی می‌شویم. باید زاویه‌‌دید خود را تغییر دهیم تا چشم‌انداز کلی‌تری به دست آوریم و از قدرت تغییرات کوچکی بهره بگیریم که تاثیر شگرف و چشم‌گیری در موفقیت آینده‌ ما دارند. باید «بازی بلندمدت» را شروع کنیم

 

 

 

کتاب خرده‌عادت‌ها

نویسنده: جیمز کلییر

مترجم: زهرا صادقی

ناشر: میلکان

تا کی می‌خواهید عادت‌های ریز و درشت بد خود را ادامه دهید؟ نیمه‌کاره رها کردن برنامه‌ها، پرخوری، بیدار ماندن تا آخر شب، فرار کردن از جمع و مهمانی، مدام مشغول بودن با گوشی، بی‌برنامگی، سیگار کشیدن و… بدون شک جوابتان این است: بارها سعی کرده‌ام، اما همیشه مشکلی پیش آمده است.

اما این جواب قانع‌کننده‌ای نیست و شما خوب می‌دانید که تنها بهانه‌تراشی است. ما نمی‌گوییم که ترک کردن عادات بد آسان است و شما بی‌اراده‌اید. اتفاقا برعکس، ترک عادت بسیار هم سخت است و هرکسی از عهده‌اش برنمی‌آید، اما شما نباید جزو آن دسته باشید که در ترک عادت‌ها شکست می‌خورند، چون شما اهل کتاب خواندنید و این عادت خوب قطعا شما را نجات می‌دهد وقتی کتاب «خرده‌عادت‌ها»ی جیمز کلییر را بخوانید.

 

 

کتاب اصل‌گرایی

جست‌وجوی قاعده‌مند بایسته‌ها

نویسنده: گرگ مک کیون

مترجم: آرمان نصیری

ناشر: میلکان

اصل‌گرایی فراتر از راهبردهای مدیریت زمان یا تکنیک‌های بهره‌وری بیشتر است. روش بایسته‌گرا به‌ معنای زندگی آگاهانه است، نه بر پایه آن‌چه پیش‌فرض ماست. فرد بایسته‌گرا به ‌جای این‌که تصمیم‌های واکنشی بگیرد، آگاهانه موارد اندک‌شمار حیاتی را از موارد پرشمار کم‌اهمیت متمایز می‌کند، آن‌چه را غیرضروری است، حذف می‌کند و سپس موانع را از میان برمی‌دارد تا کارهای اساسی و ضروری مسیری هموار داشته باشند. به ‌عبارت دیگر، اصل‌گرایی رویکردی منضبط و سامانمند برای تعیین بیشینه‌ خدمت و تلاشمان و سپس اجرای تقریبا بی‌زحمت آن‌هاست.

این روش وادارمان می‌کند با دقت بیشتر و با تعیین معیارهای دقیق‌تر آن‌چه را بایسته است، انتخاب کنیم و با برنامه‌ریزی به دنبال کارهای کمتری باشیم که به ما قدرت می‌دهند کنترل انتخاب‌هایمان را در دست بگیریم و تصمیم بگیریم زمان و انرژی ارزشمندمان را صرف چه چیزی کنیم و اجازه ندهیم دیگران برایمان تصمیم بگیرند. اصل‌گرایی راه رسیدن به نتایج شیرین‌تر و غنی‌تر است، به کمک آن کنترل همه‌ چیز در دست شما قرار می‌گیرد و می‌توانید با دقت بیشتر چیزی را پی‌گیری کنید که برایتان اهمیت بیشتری دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *